|
Frigo Group is een bekende naam in de branche van bevroren opslag en geconditioneerd vervoer. Het Frigo koelhuis staat in Nieuw-Vennep en biedt ruimte aan 22.000 pallets. De verse spullen worden er bewaard in vriestunnels bij temperaturen van -26 tot -18 graden Celsius, of in koelruimtes bij een temperatuur van +5 graden Celsius. Alle diensten die komen kijken bij het tussentijds opslaan van levensmiddelen neemt Frigo Group voor haar rekening. Een van die werkzaamheden is voorraadbeheer. In het Warehouse Management System van Frigo Group worden alle vrachten gedetailleerd en nauwkeurig geadministreerd. Er worden regelmatig voorraadlijsten gemaakt en naar de klant gemaild. Of dit een paar keer per dag, dagelijks, wekelijks of maandelijks gebeurt, beslist de klant. De lading is 24/7 real time te bekijken. Iedere klant krijgt hiervoor een persoonlijke login. MKB-klanten kunnen zelf orders maken in het Frigo systeem. Heeft de klant geen behoefte aan al dit online tracken en tracen? Geen probleem natuurlijk. De Frigo medewerkers plegen net zo lief een telefoontje om belangrijke gegevens door te geven. Frigo Group werkt volgens de groupage-methode, ook wel geschreven als groepage omdat het zo’n ingeburgerd begrip is geworden. Met groupage wordt bedoeld dat – waar mogelijk – kleine vrachten gebundeld worden tot één vracht. Het grote voordeel van deze wijze van gekoeld transport is dat kleine producenten ook ‘mee kunnen’. Efficiency en besparingen op meerdere vlakken zijn andere pluspunten. Groupage vervoer wordt toegepast in de luchtvaart, zeevaart en in het wegverkeer. Het is een milieuvriendelijke transportwijze. Bijna of half lege vrachtvliegtuigen, zeecontainers en opleggers worden voorkomen. Bij zee-ladingen wordt de term LCL ook wel gebruikt in plaats van groupage. Dit is de afkorting van less than container load. De zending bestaat hierbij uit meerdere kleine zendingen met een inhoud van minder dan een volledige container. |
| https://www.frigogroup.com/nl/ |
Veelgestelde vragen
Wat zijn de temperatuurcondities in het Frigo koelhuis?▼
Frigo Group biedt vriestunnels bij -26 tot -18 graden Celsius en koelruimtes bij +5 graden Celsius. De verse producten worden onder optimale omstandigheden opgeslagen voor maximale kwaliteit en veiligheid.
Hoe werkt het voorraadbeheer systeem van Frigo Group?▼
Alle vrachten worden gedetailleerd geadministreerd in het Warehouse Management System. Klanten krijgen een persoonlijke login voor 24/7 real-time zicht op hun lading en kunnen zelf voorraadlijsten ontvangen met een door hen bepaalde frequentie.
Wat is de groupage-methode en wat zijn de voordelen?▼
Groupage betekent dat kleine vrachten worden gebundeld tot één transport. Dit maakt gekoeld transport voor kleine producenten betaalbaar, verbetert efficiency, leidt tot kostenbesparing en is milieuvriendelijk door verloren vrachtrumte te voorkomen.
Kan ik zelf orders maken in het Frigo systeem?▼
Ja, MKB-klanten kunnen zelfstandig orders maken in het Frigo systeem. Wilt u liever persoonlijk contact? Frigo medewerkers bellen graag met belangrijke gegevens.
Hoeveel pallet-capaciteit heeft het Frigo koelhuis?▼
Het Frigo koelhuis in Nieuw-Vennep beschikt over ruimte voor 22.000 pallets, wat voldoende capaciteit biedt voor grote hoeveelheden verse en bevroren producten.
